pl en de fr
24-06-2021

Lepsza strona miasta. Mamy nowy portal informacyjny

Spójność, przejrzystość i wygoda, to cechy nowego portalu informacyjnego Warszawy, który w tym roku zastąpi dotychczasową stronę miejską oraz wszystkie strony 18 dzielnic, w tym Żoliborza. Strona Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dostępna jest już pod nowym adresem zoliborz.um.warszawa.pl.

Docelowo większość stołecznych stron internetowych dołączy do nowego portalu, który znajdzie się pod wspólnym dla którym wspólnym adresem będzie domena um.warszawa.pl. Nowy informacyjny portal jest dostosowany do urządzeń mobilnych. Informacje będą prezentowane przejrzyście i mają być dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami (np. niedowidzących).

Łatwiejszy dostęp do informacji

Głównym założeniem jest ujednolicenie prezentacji treści w witrynach oraz sposobu poruszania się po nich. Nowością są strony tematyczne, które pomogą mieszkańcom poznać działania miasta oraz dzielnic w różnych obszarach. Prezentują one zebrane w jednym miejscu treści dotyczące np. kultury, zdrowia czy edukacji.  Uporządkowane zostały adresy serwisów, dzięki czemu m.in. strony dzielnic odnajdziemy według prostego schematu: zoliborz.um.warszawa.pl czy wawer.um.warszawa.pl. Na każdej stronie dzielnicowej mieszkańcy znajdą m.in. wspólne zakładki w menu, takie jak „Urząd”, „Dla mieszkańców” czy „Załatw sprawę”. Użytkownik portalu będzie mógł szybciej i łatwiej znaleźć informacje, których szuka, na spójnych wizualnie stronach miejskich i witrynach dzielnic.

Poruszanie się na stronie i odnajdywanie interesujących materiałów ułatwia też wyszukiwarka – wspólna dla całego portalu. Korzystając z miejskiej wyszukiwarki, mamy pewność, że w wynikach wyszukiwania znajdziemy oficjalne treści tworzone przez warszawski samorząd.  

Otwarte i sprawdzone technologie

Nowy portal informacyjny Warszawy i jej dzielnic jest zbudowany z wykorzystaniem sprawdzonych technologii, dostępnych na zasadach wolnego oprogramowania. Oznacza to większą elastyczność w rozwoju, jak również daje szansę na zmniejszenie kosztów utrzymania miejskich stron internetowych. Zmiana polega na zastąpieniu dotychczasowych kilkudziesięciu niezależnych i niepowiązanych ze sobą systemów publikacji treści jednym wspólnym. Dzięki temu można ograniczyć powielanie tej samej informacji w różnych miejscach, a gromadzone materiały (np. zdjęcia) mogą być wielokrotnie użyte.

Nowoczesny portal informacyjny

Przez pewien czas nowy portal informacyjny Warszawy oraz 18 dzielnic będzie funkcjonował równolegle do dotychczasowych stron, żeby użytkownicy mogli przyzwyczaić się do zmian, a także zapoznać się z nowymi rozwiązaniami.
Nowa witryna Dzielnicy Żoliborz jest już dostępna pod adresem https://zoliborz.um.warszawa.pl,
a strona główna Urzędu m.st. Warszawy - https://nowa.um.warszawa.pl.

Już teraz zachęcamy do odwiedzania naszej nowej, lepszej strony. 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza