29-09-2020

V Turniej Piłkarski im. Jędrka Szwajkerta

W sobotę, 26 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18A odbyła się V edycja Turnieju Piłkarskiego im. Jędrka Szwajkerta. Dzięki sprawnej organizacji udało się podtrzymać tradycję i zorganizować żoliborski memoriał pamięci małego Jędrusia, który zginął w Powstaniu Warszawskim.

Wydarzenie odbyło się w nieco okrojonej formie, bez dużego pikniku zazwyczaj towarzyszącego rozgrywkom piłkarskim oraz przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Uczestnicy – jak co roku - byli bardzo zadowoleni z możliwości wzięcia udziału w turnieju, rywalizacji z rówieśnikami oraz otrzymanych nagród i medali.

Nagrodzony został każdy zawodnik, bez względu na zajęte miejsce. W turnieju rywalizowało 8 drużyn reprezentujących żoliborskie szkoły podstawowe oraz lokalne kluby piłkarskie. Rozgrywki były bardzo wyrównane, często o zwycięstwie decydowała jedna bramka, a nawet rzuty karne. Dobrą passę podtrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 392, która obroniła tytuł wywalczony w poprzednich dwóch edycjach imprezy.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa nr 392 im. Janka Bytnara ps. „Rudy”
  2. Turbo Football Academy
  3. RKS Marymont Warszawa
  4. AP Wilki Warszawa
  5. Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana
  6. Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy
  7. UKS Akademia Młodego Sportowca
  8. Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego