Aktualności sportowe

Z okazji powitania lata Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zorganizował dla uczniów ze Szkoły Specjalnej nr 123 przy ul. Czarnieckiego 49 integracyjne wydarzenie rekreacyjno-sportowe. Dzieci i młodzież w ramach wspólnej zabawy sprawdzały swoje umiejętności na kilku stacjach zwinnościowych i sprawnościowych. Uczniowie mieli możliwość chodzenia po zawieszonej nad ziemią taśmie - równoważni, skakania na batucie gimnastycznej lub wejścia na drabinę cyrkową.

W piątek, 18 czerwca 2021 roku w hali sportowej SP nr 267 przy ul. Braci Załuskich, odbyła się Spartakiada Przedszkolaka organizowana przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Przygotowanych zostało 10 konkurencji o różnym stopniu trudności i zaangażowaniu fizycznym dzieci.

Po długiej przerwie dobrze było ponownie zobaczyć dzieci na boiskach piłkarskich. W Dzień Dziecka, 1 czerwca zorganizowaliśmy IV edycję turnieju piłki nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn w liczbie około 160 dzieci, w tym wiele klubów trenujących na Żoliborzu.

W sobotę, 26 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18A odbyła się V edycja Turnieju Piłkarskiego im. Jędrka Szwajkerta. Dzięki sprawnej organizacji udało się podtrzymać tradycję i zorganizować żoliborski memoriał pamięci małego Jędrusia, który zginął w Powstaniu Warszawskim.

W sobotę 5 września 2020 roku w godzinach 10.00-15.00 odbędzie się II edycja Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marymontu. W rozgrywkach mogą wziąć udział amatorskie drużyny piłkarskie. Turniej jest przewidziany dla osób pełnoletnich oraz młodzieży po ukończeniu 15-tego roku życia (za pisemną zgodą opiekunów prawnych). Wydarzenie jest organizowane w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego.